تماس با ما
برای دریافت هرگونه انتقاد و پیشنهاد شما سروران مشتاق هستیم

گروه آیریس کالا تلاش خود را می کند تا بتواند برای کاربران محترم خریدی لذت بخش و مطمعن را به ارمغان آورد.

خواهشمندیم هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را از  طریق راه های ارتباطی زیر با ما درمیان بگذارید.

info@iriskala.com

021-91010239

سوالات متداول

سوالات متداول کاربران

تمام تلاش خودمون رو کردیم تا تصاویر رو با کیفیت واقعی در سایت قرار بدیم.ضمنا در صورت مغایرت تصویر با محصول ، کاربران این اطمینان خاطر رو خواهند داشت که میتونن محصول رو مرجوع کنند و محصول درخواستی رو تحویل بگیرن یا عینا مبلغ پرداخت شده به حسابشون واریز می شود.

فاکتور خرید شما همراه کالا براتون ارسال میشه.ضمنا میتونید درخواستتون رو به ایمیل info@iriskala.com ارسال کنید تا همکارانمون در اسرع وقت اون رو به دستتون برسونند.

باید حداکثر 24 ساعت بعد از ثبت سفارش ، درخواست انصراف خودتون رو به کارشناسان ما اطلاع بدید. که اگر کالا به دستتون نرسیده باشه و مبلغ رو پرداخت کرده باشید.وجه شما عینا به حسابتون واریز میشه.اما در صورتی که کالا رو دریافت کرده باشید باید کالا رو همراه با برچسب روی آن به مامور شرکت تحویل دهید.پس از آن وجه به حساب شما واریز خواهد شد(در صورت عدم ایراد کالا هزینه کرایه برعهده شما می باشد و مبلغ آن از وجه پرداختی کسر می گردد سپس واریز می شود.)

در صورت موجود بودن کالا حتما آن را موجود می کنیم.ضمنا شما می توانید درخواست خود را از طریق راه های ارتباطی با ما درمیان بگذارید.

زمان ذکر شده در ارسال مرسولات حداکثر زمان محاسبه شده است.این اطمینان خاطر را داشته باشید که تمام تلاشمان رو میکنیم تا محصول شما سریع تر از زمان ذکر شده به دستتان برسد.

ضمنا زمان ارسال در تهران برای سفارش های آماده ارسال در تهران 48 ساعت و برای شهرستان 48 به زمان ارسالی اداره پست اضافه می گردد.

به محض ثبت سفارش توسط شما ، فرآیند پردازش ارسال سفارش آغاز می شود و کارشناسان شما را از مراحل ارسال سفارش مطلع خواهند نمود.ضمنا می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان تماس گرفته و پیگیر سفارش خود باشید.